BZX79-C8V2,133
DigiKeys produktnummer
1727-1926-1-ND - Remsbit (CT)
1727-1926-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-C8V2,133
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 400MW ALF2
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 8.2 V 400 mW ±5% Genomgående hål ALF2
Kategori
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
ALF2
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms