BZX79C8V2
DigiKeys produktnummer
BZX79C8V2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79C8V2
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 8.2 V 500 mW ±5% Genomgående hål DO-35
EDA-/CAD-modeller
BZX79C8V2 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 100 mA
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-35
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms