BZX79-C7V5,113
DigiKeys produktnummer
1727-2122-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2122-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-C7V5,113
Beskrivning
DIODE ZENER 7.5V 400MW ALF2
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 7.5 V 400 mW ±5% Genomgående hål ALF2
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX79-C7V5,113 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
ALF2
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms