BZV85-C12,113
DigiKeys produktnummer
1727-3635-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-3635-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZV85-C12,113
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 1W DO41
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 12 V 1 W ±5% Genomgående hål DO-41
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZV85-C12,113 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
200 nA @ 8.4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 50 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
1 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms