BZX79-B5V1,113
DigiKeys produktnummer
1727-2111-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2111-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-B5V1,113
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 400MW ALF2
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 400 mW ±2% Genomgående hål ALF2
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX79-B5V1,113 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
ALF2
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms