BZX79C5V1-T50A
DigiKeys produktnummer
BZX79C5V1-T50ACT-ND - Remsbit (CT)
BZX79C5V1-T50ATB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79C5V1-T50A
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 500 mW ±5% Genomgående hål DO-35
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX79C5V1-T50A Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.5 V @ 100 mA
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-35
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms