BZX585-C33,115
DigiKeys produktnummer
1727-BZX585-C33,115TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX585-C33,115CT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX585-C33,115DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX585-C33,115
Beskrivning
DIODE ZENER 33V 300MW SOD523
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 33 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-523
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 23.1 V