SZMM5Z33VT1G
DigiKeys produktnummer
SZMM5Z33VT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZMM5Z33VT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZMM5Z33VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZMM5Z33VT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 33V 500MW SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
54 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 33 V 500 mW ±6,1% Ytmontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SZMM5Z33VT1G Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±6,1%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 23.2 V