BZX585-C33,115 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX585-C33,115 |
Beskrivning | DIODE ZENER 33V 300MW SOD523 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 33 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-523 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Tillv. | Arbetstemperatur -65°C-150°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Grad Automotive |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Godkännande AEC-Q101 |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Monteringstyp Ytmontering |
Tolerans ±5% | Inkapsling/låda |
Effekt - max 300 mW | Leverantörens enhetsförpackning SOD-523 |
Impedans (max) (Zzt) 80 Ohms | Basproduktens nummer |
Ström - läckström @ Vr 50 nA @ 23.1 V |