BZV85-C9V1,113
DigiKeys produktnummer
1727-1529-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-1529-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZV85-C9V1,113
Beskrivning
DIODE ZENER 9.1V 1.3W DO41
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 9.1 V 1.3 W ±5% Genomgående hål DO-41
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZV85-C9V1,113 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 6.5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 50 mA
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
1.3 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
5 Ohms