BAS40-05W,115
DigiKeys produktnummer
1727-6175-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-6175-1-ND - Remsbit (CT)
1727-6175-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS40-05W,115
Beskrivning
DIODE ARR SCHOT 40V 120MA SOT323
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 40 V 120mA (DC) Ytmontering SC-70, SOT-323
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BAS40-05W,115 Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 40 mA
Tillverkare
Nexperia USA Inc.
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 40 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Ytmontering
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
SC-70, SOT-323
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-323
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
120mA (DC)