BAS4005WH6327XTSA1
DigiKeys produktnummer
448-BAS4005WH6327XTSA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
448-BAS4005WH6327XTSA1CT-ND - Remsbit (CT)
448-BAS4005WH6327XTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS4005WH6327XTSA1
Beskrivning
DIODE ARR SCHOT 40V 120MA SOT323
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 40 V 120mA (DC) Ytmontering SC-70, SOT-323
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
100 ps
Tillverkare
Infineon Technologies
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 30 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Godkännande
AEC-Q101
Teknologi
Schottky
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Inkapsling/låda
SC-70, SOT-323
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
120mA (DC)
Leverantörens enhetsförpackning
PG-SOT323
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 40 mA
Basproduktens nummer
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet