NHD-1.8-128160EF-CTXI#-FT
DigiKeys produktnummer
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-FT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-FT
Beskrivning
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 1.8"
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Resistiv Displaymoduler - LCD grafiska Genomskinlig Röd, grön, blå (RGB) TFT - färg Parallell, 8-bitars 1,8" (45,72mm) 128 x 160
Kategori
Visningsområde
B 30,03 x H 37,04mm
Bakgrundsbelysning
LED - vit
Förpackning
Tråg
Pixlar
128 x 160
Artikelstatus
Aktiv
Gränssnitt
Parallell, 8-bitars
Displaytyp
TFT - färg
Styrenhetstyp
ILI9163C
Displayläge
Genomskinlig
Grafikfärg
Röd, grön, blå (RGB)
Pekskärm
Resistiv
Basproduktens nummer
Diagonal skärmstorlek
1,8" (45,72mm)