G2R1000MT33J-TR
DigiKeys produktnummer
1913-G2R1000MT33J-TR-ND - Remsa och spole (TR)
1913-G2R1000MT33J-TRCT-ND - Remsbit (CT)
1913-G2R1000MT33J-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G2R1000MT33J-TR
Beskrivning
3300V 1000M TO-263-7 G2R SIC MOS
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 3300 V 5 A (Tc) 74W (Tc) Ytmontering TO-263-7
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,2Ohm vid 2A, 20V
Tillv.
Vgs(th) (Max) @ Id
3,5V vid 2mA
Serie
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
21 nC @ 20 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
+20V, -5V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
238 pF @ 1000 V
FET-typ
Effektförlust (max)
74W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
3300 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263-7
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
20V