MGJ2D122005MPC-R7
DigiKeys produktnummer
811-MGJ2D122005MPC-R7TR-ND - Remsa och spole (TR)
811-MGJ2D122005MPC-R7CT-ND - Remsbit (CT)
811-MGJ2D122005MPC-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MGJ2D122005MPC-R7
Beskrivning
DC DC CONVERTER 20V -5V 2W
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 20V -5V 80mA, 80mA 10,8V - 13,2V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
80mA, 80mA
Tillv.
Effekt (Watt)
2 W
Serie
Spänning - isolering
5.7 kV
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-95°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
76%
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (min)
10,8V
Inkapsling/låda
8-SMD-modul
Spänning - ingång (max)
13,2V
Storlek/dimension
L 0,79" x B 0,59" x H 0,17" (19,9 x 15,0 x 4,4mm)