NFM18PS105R0J3D
DigiKeys produktnummer
490-6974-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-6974-1-ND - Remsbit (CT)
490-6974-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NFM18PS105R0J3D
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 6.3V 0603
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF Genomföringskondensator 6,3V 2 A 30mOhm 0603 (metrisk 1608), 3 PC-öron
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NFM18PS105R0J3D Modeller
Kategori
Ström
2 A
Tillverkare
Murata Electronics
DC-resistans (DCR) (max)
30mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608), 3 PC-öron
Typ
Genomföring
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Kapacitans
1 µF
Höjd (max)
0,028" (0,70mm)
Tolerans
±20%
Basproduktens nummer
Spänning - märkt
6,3V