SML-D12P8WT86
DigiKeys produktnummer
846-SML-D12P8WT86TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-SML-D12P8WT86CT-ND - Remsbit (CT)
846-SML-D12P8WT86DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SML-D12P8WT86
Beskrivning
LED GREEN DIFFUSED 1608 SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Grön 560nm LED-indikation - diskret 2,2V 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SML-D12P8WT86 Modeller
Kategori
Linsstorlek
1,20mm x 0,80mm
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2,2V
Serie
Ström - test
20mA
0603 (metrisk 1608)
Konfiguration
Standard
Storlek/dimension
L 1,60 x B 0,80mm
Linstransparens
Diffused
Höjd (max)
0,65mm