NFM15TC435D0G3D
DigiKeys produktnummer
490-NFM15TC435D0G3DTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-NFM15TC435D0G3DCT-ND - Remsbit (CT)
490-NFM15TC435D0G3DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NFM15TC435D0G3D
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 4.3UF 20% 4V 0402
Detaljerad beskrivning
4.3 µF Genomföringskondensator 4V 2 A 30mOhm 0402 (metrisk 1005), 3 PC-öron
Kategori
Spänning - märkt
4V
Ström
2 A
Serie
DC-resistans (DCR) (max)
30mOhm
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Kapacitans
4.3 µF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd (max)
0,020" (0,50mm)