NFM15PC105D0J3D
DigiKeys produktnummer
490-NFM15PC105D0J3DTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-NFM15PC105D0J3DCT-ND - Remsbit (CT)
490-NFM15PC105D0J3DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NFM15PC105D0J3D
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 6.3V 0402
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF Genomföringskondensator 6,3V 2 A 30mOhm 0402 (metrisk 1005), 3 PC-öron
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NFM15PC105D0J3D Modeller
Kategori
Spänning - märkt
6,3V
Tillverkare
Murata Electronics
Ström
2 A
Serie
DC-resistans (DCR) (max)
30mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Genomföring
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005), 3 PC-öron
Kapacitans
1 µF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd (max)
0,020" (0,50mm)