KCM55WR71E476MH01K
DigiKeys produktnummer
490-5830-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-5830-1-ND - Remsbit (CT)
490-5830-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KCM55WR71E476MH01K
Beskrivning
CAP CER 47UF 25V X7R SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X7R Staplad SMD, 2 J-Lead
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KCM55WR71E476MH01K Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
Staplad SMD, 2 J-Lead
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,240" x B 0,209" (6,10 x 5,30mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,264" (6,70mm)