GCM188R71C394KA55J är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Murata Electronics
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Murata Electronics
I lager: 0
Datablad
KEMET
0.39 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
GCM188R71C394KA55J
DigiKeys produktnummer
490-GCM188R71C394KA55JTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM188R71C394KA55J
Beskrivning
CAP CER 0.39UF 16V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
GCM188R71C394KA55J Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)