GCM188R71C394KA55D
DigiKeys produktnummer
490-GCM188R71C394KA55DTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-GCM188R71C394KA55DCT-ND - Remsbit (CT)
490-GCM188R71C394KA55DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM188R71C394KA55D
Beskrivning
CAP CER 0.39UF 16V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.39 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
GCM188R71C394KA55D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)