GCM1555C1H1R8BA16J är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Murata Electronics
I lager: 48 348
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Murata Electronics
I lager: 19 132
Datablad
YAGEO
YAGEO
KEMET
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Walsin Technology Corporation
1.8 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
GCM1555C1H1R8BA16J
DigiKeys produktnummer
490-GCM1555C1H1R8BA16JTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM1555C1H1R8BA16J
Beskrivning
CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
GCM1555C1H1R8BA16J Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)