MCASU105SCG1R8BFNA01
DigiKeys produktnummer
587-MCASU105SCG1R8BFNA01TR-ND - Remsa och spole (TR)
587-MCASU105SCG1R8BFNA01CT-ND - Remsbit (CT)
587-MCASU105SCG1R8BFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCASU105SCG1R8BFNA01
Beskrivning
CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.8 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
MCASU105SCG1R8BFNA01 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)