LS10-13B12R3
DigiKeys produktnummer
2725-LS10-13B12R3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LS10-13B12R3
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 10W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 830mA 85-305VAC, 100-430VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
10 W
Tillverkare
Mornsun America, LLC
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Förpackning
Tråg
Effektivitet
82%
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
Öppen ram
Inkapsling/låda
6-SIP modul
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 1,26" x B 0,59" x H 0,68" (32,0 x 15,1 x 17,2mm)
Spänning - ingång
85-305VAC, 100-430VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus
Spänning - utspänning 1
12V
Nätreglering
±1%
Ström - utgång (max)
830mA
Lastreglering
±1,5%