AMEOFL10-12S277HALPZ
DigiKeys produktnummer
5245-AMEOFL10-12S277HALPZ-ND
Tillverkare
aimtec
Tillverkarens produktnummer
AMEOFL10-12S277HALPZ
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 10W
Tillverkarens standardleveranstid
0 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 84mA 85-305VAC Ingång
Kategori
Egenskaper
OCP, OVP
Tillverkare
aimtec
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Serie
Effektivitet
83%
Förpackning
Tråg
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
6-SIP modul
Typ
Öppen ram
Storlek/dimension
L 1,26" x B 0,79" x H 0,59" (32,0 x 20,0 x 15,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE
Spänning - ingång
85-305VAC
Standardnummer
Spänning - utspänning 1
12V
Nätreglering
±1,5%
Ström - utgång (max)
84mA
Lastreglering
±3%
Effekt (Watt)
10 W