LO45-10B48
DigiKeys produktnummer
2725-LO45-10B48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LO45-10B48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 45W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 85-264VAC, 100-370VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillverkare
Mornsun America, LLC
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
87%
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Egenskaper
Universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 3,00" x B 2,00" x H 1,18" (76,2 x 50,8 x 30,0mm)
Spänning - ingång
85-264VAC, 100-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus
Spänning - utspänning 1
48V
Standardnummer
Ström - Utgång 1
940 mA