LIF240-10B24R2 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TDK-Lambda
I lager: 694
Datablad
Similar
MEAN WELL USA Inc.
I lager: 909
Datablad
Traco Power
I lager: 65
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 10A
LIF240-10B24R2
DigiKeys produktnummer
2725-LIF240-10B24R2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LIF240-10B24R2
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - utspänning 1
24V
Tillverkare
Mornsun America, LLC
Ström - utgång (max)
10A
Serie
Effekt (Watt)
240W
Förpackning
Box
Spänning - isolering
3 kV
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Ingångstyp
AC eller DC
Effektivitet
94%
Antal utgångar
1
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Egenskaper
Justerbar utgång
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
Storlek/dimension
L 4,33" x B 1,61" x H 4,88" (110,0 x 41,0 x 124,0mm)
DC-spänning - Ingång (Max)
370V