EDR-150-24
DigiKeys produktnummer
1866-1443-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EDR-150-24
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 156W
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 6,5A
Kategori
Ström - utgång (max)
6,5A
Effekt (Watt)
156W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Effektivitet
87%
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Storlek/dimension
L 4,47" x B 1,57" x H 4,93" (113,5 x 40,0 x 125,2mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
127V
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Spänning - utspänning 1
24V