LI15-20B48PR2
DigiKeys produktnummer
2725-LI15-20B48PR2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LI15-20B48PR2
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 15W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 320mA
Kategori
Ström - utgång (max)
320mA
Tillverkare
Mornsun America, LLC
Effekt (Watt)
15W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Effektivitet
87%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
AC-spänning - Ingång
85-264VAC
Storlek/dimension
L 2,28" x B 0,69" x H 3,54" (58,0 x 17,5 x 90,0mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
Godkännande myndighet
CE, EN, UKCA
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Standardnummer
60335-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
48V