DRB50-48-1
DigiKeys produktnummer
285-DRB50-48-1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRB50-48-1
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 50W
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 1,05A
EDA-/CAD-modeller
DRB50-48-1 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
1,05A
Effekt (Watt)
50W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Effektivitet
91%
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Storlek/dimension
L 3,54" x B 1,18" x H 2,95" (90,0 x 30,0 x 75,0mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
DC-spänning - Ingång (Max)
373V
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning 1
48V