BFCN-3600+
DigiKeys produktnummer
3157-BFCN-3600+TR-ND - Remsa och spole (TR)
3157-BFCN-3600+CT-ND - Remsbit (CT)
3157-BFCN-3600+DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFCN-3600+
Beskrivning
CER FILTER 3.6GHZ BAND PASS
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3,6GHz center Bandpassfilter Keramiska filter 600 MHz 50Ohm 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BFCN-3600+ Modeller
Kategori
Införingsförlust
1,8dB
Tillverkare
Mini-Circuits
Filtertyp
Bandpassfilter
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
4-SMD, utan ledning
Frekvens
3,6GHz center
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Impedans
50Ohm
Höjd (max)
0,037" (0,94mm)
Bandbredd
600 MHz