TC2117-3.3VDBTR
DigiKeys produktnummer
TC2117-3.3VDBTR-ND - Remsa och spole (TR)
TC2117-3.3VDBCT-ND - Remsbit (CT)
TC2117-3.3VDBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TC2117-3.3VDBTR
Beskrivning
IC REG LIN 3.3V 800MA SOT-223-3
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 800mA SOT-223-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TC2117-3.3VDBTR Modeller
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
130 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
55dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
TO-261-4, TO-261AA
Spänning - ingång (max)
6V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-223-3
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
1,2V vid 800mA