SMLJ8.5AE3/TR13 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
Direkt
Bourns Inc.
I lager: 9 600
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
Taiwan Semiconductor Corporation
14,4V Klämma 208,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB
SMLJ8.5AE3/TR13
DigiKeys produktnummer
SMLJ8.5AE3/TR13-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMLJ8.5AE3/TR13
Beskrivning
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
208,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
300W
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
8,5V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
9,44V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14,4V