SMDJ8.5A-HRA
DigiKeys produktnummer
SMDJ8.5A-HRA-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMDJ8.5A-HRA
Beskrivning
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14,4V Klämma 208,3A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
14,4V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
208,3A
Serie
Effekt - toppuls
3000W (3kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
8,5V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
9,44V