SMCJ18AE3/TR13 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 3 227
Datablad
Direkt
I lager: 4 597
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
I lager: 884
Bourns Inc.
YAGEO
YAGEO
I lager: 220
29,2V Klämma 51,4A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMCJ)
SMCJ18AE3/TR13
DigiKeys produktnummer
SMCJ18AE3/TR13-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMCJ18AE3/TR13
Beskrivning
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
51,4A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
18V
Spänning - genombrott (min)
20V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
29,2V