MIC5231-2.75YM5-TR
DigiKeys produktnummer
576-2771-2-ND - Remsa och spole (TR)
576-2771-1-ND - Remsbit (CT)
576-2771-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MIC5231-2.75YM5-TR
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.75V 10MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 10mA SOT-23-5
EDA-/CAD-modeller
MIC5231-2.75YM5-TR Modeller
Vilström - (Iq)
4 µA
Digi-Reel®
PSRR
50dB (100 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
12V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
2,75V
Basproduktens nummer
Spänning - spänningsfall (max)
0,3V vid 10mA