MIC5231-2.75YM5
DigiKeys produktnummer
2156-MIC5231-2.75YM5-ND
Tillverkare
Micrel Inc.
Tillverkarens produktnummer
MIC5231-2.75YM5
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.75V 10MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 10mA SOT-23-5
EDA-/CAD-modeller
MIC5231-2.75YM5 Modeller
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,3V vid 10mA
Förpackning
Bulk
Vilström - (Iq)
4 µA
Artikelstatus
Aktiv
PSRR
50dB (100 Hz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spänning - ingång (max)
12V
Spänning - utspänning (min/fast)
2,75V