JANTX1N6631US
DigiKeys produktnummer
1086-20002-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JANTX1N6631US
Beskrivning
DIODE STANDARD 1100V 1.4A D5B
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 1100 V 1,4A Ytmontering D-5B
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
JANTX1N6631US Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
4 µA @ 1100 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
40pF vid 10V, 1MHz
Förpackning
Bulk
Grad
Military
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
MIL-PRF-19500/590
Teknologi
Monteringstyp
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1100 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1,4A
Leverantörens enhetsförpackning
D-5B
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.6 V @ 1.4 A
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-150°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)