SKMW30F-05
DigiKeys produktnummer
1866-4667-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SKMW30F-05
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 30W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 6A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SKMW30F-05 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
30 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Effektivitet
90%
Spänning - ingång (min)
9V
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,40" (25,4 x 25,4 x 10,2mm)
Ström - utgång (max)
6A