1N5359B/TR12
DigiKeys produktnummer
150-1N5359B/TR12TR-ND - Remsa och spole (TR)
150-1N5359B/TR12CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1N5359B/TR12
Beskrivning
DIODE ZENER 24V 5W T18
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 24 V 5 W ±5% Genomgående hål T-18
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 17.3 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 1 A
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
5 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
3.5 Ohms