SPB09B-15
DigiKeys produktnummer
1866-SPB09B-15-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SPB09B-15
Beskrivning
DC/DC CONVERTER
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 15V 600mA 18V - 36V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
9 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-90°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.89
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
8-DIP-modul, 6 stift
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 0,94" x B 0,38" x H 0,44" (24,0 x 9,6 x 11,2mm)
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE, EAC, UKCA
Ström - utgång (max)
600mA