RST-10000-36
DigiKeys produktnummer
1866-4297-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RST-10000-36
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 36V 9936W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 36V 196-305VAC (3-fas), 340-530VAC (3-fas) Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
90%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 21,26" x B 16,69" x H 3,29" (540,0 x 424,0 x 83,5mm)
Spänning - ingång
196-305VAC (3-fas), 340-530VAC (3-fas)
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
36V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
276 A