RSP-150-24
DigiKeys produktnummer
1866-4223-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSP-150-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 151W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 85-264VAC, 120-370VDC Ingång
EDA-/CAD-modeller
RSP-150-24 Modeller
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
0.89
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
Storlek/dimension
L 7,83" x B 3,90" x H 1,18" (199,0 x 99,0 x 30,0mm)
Spänning - ingång
85-264VAC, 120-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
24V
Ström - Utgång 1
6.3 A