RPS-300-24
DigiKeys produktnummer
1866-4047-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-300-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 200W
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
92,5%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,37" (127,0 x 76,2 x 34,8mm)
Spänning - utspänning 1
24V
Ström - Utgång 1
8.33 A