RCP-1000-48-C är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TDK-Lambda
I lager: 1
Datablad
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
RCP-1000-48-C
DigiKeys produktnummer
1866-5434-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RCP-1000-48-C
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 1008W
Detaljerad beskrivning
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
0.89
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utspänning, I2C-gränssnitt, effektfaktorkorrigering, fjärrstyrd av/på, universell ingång
Storlek/dimension
L 11,61" x B 5,00" x H 1,61" (295,0 x 127,0 x 41,0mm)
Spänning - utspänning 1
48V
Ström - Utgång 1
21 A