PSD-30A-12 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Recom Power
I lager: 0
Datablad
Öppen ram DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 2,5A 18V Ingång
PSD-30A-12
DigiKeys produktnummer
1866-5414-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSD-30A-12
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 12V 30W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång (max)
2,5A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
30W
Serie
Spänning - isolering
1.5 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
0.77
Typ
Öppen ram
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
9V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
18V
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,18" (101,6 x 50,8 x 30,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
12V