MPM-90-24ST
DigiKeys produktnummer
1866-MPM-90-24ST-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPM-90-24ST
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 90W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Hushållsapparater, medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
93%
Arbetstemperatur
-30°C-80°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,29" x B 2,05" x H 1,32" (109,0 x 52,0 x 33,5mm)
Spänning - ingång
80-264VAC, 113-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC, TUV
Spänning - utspänning 1
24V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
3.75 A