MDS01N-12 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
MEAN WELL USA Inc.
I lager: 1
Datablad
Similar
Recom Power
I lager: 0
Datablad
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 84mA 21,6V - 26,4V Ingång
MDS01N-12
DigiKeys produktnummer
1866-3397-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MDS01N-12
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 1W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effekt (Watt)
1 W
Tillv.
Spänning - isolering
6 kV
Serie
Tillämpningar
Medicin
Förpackning
Rör
Egenskaper
SCP
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
79%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
21,6V
Inkapsling/låda
7-SIP modul, 4 stift
Spänning - ingång (max)
26,4V
Storlek/dimension
L 0,77" x B 0,39" x H 0,49" (19,5 x 9,8 x 12,5mm)
Spänning - utspänning 1
Leverantörens enhetsförpackning
7-SIP
Ström - utgång (max)
84mA