MDS01N-12N
DigiKeys produktnummer
1866-MDS01N-12N-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MDS01N-12N
Beskrivning
1W;I/P:24VDC;O/P:12VDC@84MA;SIP
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 84mA 21,6V - 26,4V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
1 W
Tillv.
Spänning - isolering
6 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-95°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
82%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
7-SIP modul, 4 stift
Spänning - ingång (min)
21,6V
Storlek/dimension
L 0,78" x B 0,28" x H 0,45" (19,7 x 7,1 x 11,5mm)
Spänning - ingång (max)
26,4V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC, UKCA
Spänning - utspänning 1
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Ström - utgång (max)
84mA